Tradycja

Czyli to co nas wyróżnia wśród innych przedszkoli

"Piracka nocka": pod koniec maja chętne dzieci z grupy 5,6-latków (Piraciki) zostają na "nockę" w przedszkolu. Pod opieką nauczycielek odbywają się wieczorne podchody (szukanie pirackiego skarbu), wspólne przygotowanie posiłku oraz to, co najważniejsze - noc spędzona na materacach w śpiworach, bez rodziców!!!

Teatr rodzinny "Rodzice dzieciom": raz do roku z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowują przedstawienie teatralne dla swoich dzieci. Odbywają się próby, szyte są kostiumy. Pięknie jest oglądać dorosłych w nowych dla nich sytuacjach. Strach i wstyd przełamany po pierwszych próbach, a szalony aplauz publiczności i radość w oczach własnych dzieci - jest najlepszą nagrodą za publiczny występ.

Spotkania teatralne "Z Teatrynką za kurtynką": zapraszają dzieci na wyprawę do zaczarowanej krainy teatru. Przewodnikiem jest smok Teatrol, potomek sławnego smoka Wawelskiego oraz Teatrynka. Dzieci dowiadują się co to jest maska teatralna, pacynka, kim jest akustyk i jak można zostać aktorem. Podczas zajęć dzieci przygotowują rekwizyty i urządzają wielką zabawę, w której są aktorami, scenografami i lalkarzami.

Na stałe w działalność przedszkola wpisuje się współpraca z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Dzieci uczestniczą w festiwalach piosenki przedszkolnej, w spotkaniach organizowanych w bibliotece publicznej. Jednak wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka, jego wyobraźni i poczucia estetyki mają zajęcia w pracowni ceramiki i rzeźby prowadzone przez panią Grażynę Szymałę-Wołyńską. Po każdym roku pracy organizowana jest wystawa małych rzeźbiarzy. Wystawa odbywa się w Poznaniu w Galerii "Pod psem" lub w Murowanej Goślinie

Do kalendarza imprez wpisują się także...

• Powitanie jesieni
• Bal piracików